Moderusy Gamma dla Wrocławia

Najnowsze aktualności

Miło nam poinformować, że 12 września 2020 roku podpisaliśmy umowę z MPK Wrocław sp. z o.o. na dostawę 25 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma. MPK, na podstawie zapisów umowy, ma prawo do zamówienia kolejnych 21 tramwajów. Jeśli do tego dojdzie, po wrocławskich torach jeździć będzie 46 Moderusów Gamma, a także rekordowa liczba tramwajów naszej produkcji.

Parafowanie kontraktu miało miejsce na Stadionie Wrocław, godzinę przed meczem miejscowego Śląska z Lechem Poznań, który zakończył się wynikiem 3:3. Podczas tych ważnych wydarzeń byli też obecni Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wrocławskie Moderusy Gamma będą w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, a konstrukcja oparta będzie na czterech skrętnych wózkach. Dzięki lekkiej konstrukcji oraz równomiernie rozłożonym naciskom ośmiu osi, tramwaj nie będzie negatywnie oddziaływał na torowisko i rozjazdy. Zostanie również wyposażony w nowoczesny i energooszczędny układ napędowy o dużej wydajności.

Moderus Gamma dla MPK Wrocław będzie dostosowany do wymagań Zamawiającego. Tramwaje będą wyposażone w monitoring, informację pasażerską, system smarowania obrzeży kół, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także miejsce do bezpiecznego przejazdu osoby z psem przewodnikiem. Motorniczy będzie miał do swojej dyspozycji ergonomiczną, klimatyzowaną kabinę motorniczego, wyposażoną w wygodny, pneumatyczny i regulowany fotel, zapewniający komfort pracy i wibroizolację. Prowadzenie pojazdu będzie wygodniejsze, dzięki zintegrowaniu nastawnika jazdy z podłokietnikiem.

Teraz możemy rozpocząć uzgodnienia z MPK Wrocław oraz prace projektowe.