Moderus Gamma z klocków Lego

Najnowsze aktualności

 • Moderus Gamma LF 05 AC zaprezentowany!

  1 czerwca 2021

  29 maja 2021 roku zaprezentowaliśmy tramwaj Moderus Gamma LF 05 AC, pierwszy w Polsce jednoczłonowy tramwaj w pełni niskopodłogowy. Choć …

  więcej...

 • 31 maja 2021

  Tytuł Projektu: „Opracowanie nowatorskiej generacji wózków tramwajowych” Celem projektu jest opracowanie produktów nowej generacji, w postaci nowoczesnych wózków tramwajowych, które …

  więcej...

1 września miało miejsce otwarcie wystawy „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.
Na wystawie nie brakuje zminiaturyzowanych tramwajów, w tym Moderusa Gamma, Carla Weyera, czy wagonu Bergische Stahlindustrie Typ I, ale także wielu charakterystycznych dla Poznania budynków. Podczas zwiedzania można wcielić się w motorniczego i specjalnie przygotowanym nastawnikiem poprowadzić tramwaj.

To nie koniec atrakcji, jednak aby się przekonać musicie koniecznie odwiedzić Sklep MIMI (przy ul. Słowackiego 41 w Poznaniu) i zobaczyć co jeszcze przygotował organizator wystawy Mateusz Wawrowski – Mateusz buduje.

Wystawę można oglądać do końca roku.